Kancelárske potreby a občerstvenie

Chcete začať šetriť ihneď a neviete s akou komoditou začať? Rozhliadnite sa okolo seba a zistíte, že okamžité šetrenie nastáva vo vašej kancelárii. Tonery, papier a iné kancelárske potreby nie sú najlacnejšou položkou ak si pozriete koľko vás tieto „maličkosti“ stoja ročne.

Ako príklad uvádzam vlastnú skúsenosť. V našej vlastnej firmy sme pripravili tender na kancelárske potreby a občerstvenie, lebo sa dlhšiu dobu nerobil prieskum trhu a nakupovanie daných komodít nám prišlo veľmi neefektívne. Kancelárske potreby sme objednávali od jedného dodávateľa a občerstvenie ako káva, minerálky  a pod. sme nakupovali v nemenovanom obchodnom reťazci.

Hľadali sme dodávateľa, ktorý je ochotný a schopný nám dodať všetky položky a vyniesť nám ich až priamo do firmy. Dodávatelia naceňovali len položky s najväčším objemom a na zvyšok tovaru sme súťažili zľavu z cenníkovej ceny.

Zaujímavé bolo aj vyčíslenie úspory. Prvotná úspora sa pohybovala niekde nad 1500 EUR pri celkových ročných nákladoch 8000 EUR (úspora 18,75%). Následne, keď sme sa nad tým zamysleli, uvedomili sme si, že úspora je oveľa vyššia nakoľko tam nie je vyčíslený čas kolegýň, ktoré chodili tovar nakupovať osobne a takisto ani PHM, ktoré sa minuli vozením na nákupy. Okrem toho vždy museli zavolať aj chlapov, aby im nákup pomohli vynosiť. Takže to bola aj časová strata, kedy sa naši pracovníci mohli venovať niečomu, čo prináša hodnotu.

Možno sa vám zdá úspora nízka, ale pre nás sú to peniaze „nájdené na zemi“ a prečo nakupovať drahšie a neefektívne? Veď čas je to jediné čo si za peniaze nekúpite a môžete sa venovať dôležitejším činnostiam a svojmu „core bussinesu“.

Nemusíte sa báť ani toho, že máte nízke náklady. Vieme vás spojiť do spoločného nákupu s viacerými vyhlasovateľmi a tým zvýšiť váš vyjednávací potenciál vyšším objemom.

Túto komoditu využíva pre svoje podnikanie každý podnikateľ, tak prečo nezačať šetriť ihneď?

My, odborníci na firemný nákup vám s tým radi pomôžeme a nemusíte zamestnávať vlastného nákupcu. Dohodnite si bezplatnú konzultáciu ešte dnes.